„Miłość i polityka” – świetna komedia w Teatrze Kamienica!

Ze wszystkim łączy się politykę, ale rzadko kiedy z miłością, dlatego też sztuka Pierra Sauvilla jest tak zaskakująca.  Na deskach Teatru Kamienica „Miłość i polityka” bawiła do łez…

Nie często zdarza mi się żegnać spektakl, bo raczej preferuję premiery, ale na „Miłość i politykę” zawędrowałam w ostatniej chwili i szczerze żałuję, że tak późno udało mi się zobaczyć ten spektakl. Tym razem oferuję czytelniom wspominki i muszę Was rozczarować, bo choć spektakl to doskonały, już go nie zobaczymy w Teatrze Kamienica. Czego więc warto żałować i dlaczego warto o tym pisać?

Warszawskie teatry nie obfitują w naprawdę dobre komedie. Komedie takie z których wychodzi się z uśmiechem od ucha do ucha, podczas których śmiejesz się do łez i popadasz w stan błogiego rozluźnienia. Spektakl, „Miłość i polityka”, na pewno był takim spektaklem. Kamienica bawi, ironizuje, pokazuje w krzywym zwierciadle to czego możemy się na co dzień tylko domyślać, co nas irytuje w życiu politycznym, co spychamy na boczny tor. Na widowni słychać było śmiechy, oklaski, radość, wzruszenie, istną kakofonię przeżycia i o to chodzi! Brawo twórcy i aktorzy. Tęskni się za Wami, gdy schodzicie ze sceny…

„Miłość i polityka” opiera się na prostej intrydze. Wysoce sytuowany polityk (Emilian Kamiński) dostaje od swojego partyjnego kolegi (Paweł Burczyk) propozycję. Jest to propozycja wysoce niemoralna. Kolega chce zachować tajemnicę obciążającej polityka teczki w zamian za (wstrzymajcie oddech) ,,, za wyjazd na Gwadelupę, czy Gwaledupe jak kto woli, z jego małżonką (Magdalena Wójcik). Polityk jest postawiony do muru i angażuje w swoje rozterki całe biuro, także swoją pracownicę z którą miał kiedyś romans (Grażyna Wolszczak). Charaktery są bardzo wyraziste, fabuła niezwykle ciekawa, obfitująca w niekonwencjonalne żarty, a do tego dochodzi jeszcze niesztampowa gra aktorska na najwyższym poziomie.

Warto zapamiętać Teatrowi Kamienica ten spektakl i wracać tu po nowe realizacje Grzegorza Chrapkiewicza. Jestem przekonana, że tak jak na tym spektaklu, tak na innych się nie zawiedziecie. „Miłości i polityce” daje dziesięć na dziesięć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s