SPA Kamińskiego – relaksuje i bawi

Kamiński ma teatr, czy SPA? SPA dla duszy jest jego Teatr Kamienica! Najnowszy spektakl sprawia, że ma o wiele więcej, bo roześmianą widownię. „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw” jest bardzo charakterystycznym spektaklem, bo to charakter Pana Emiliana kryje się za sztuką…

Teatr Kamienica to miejsce z charakterem swojego właściciela Emiliana Kamińskiego. Nie sposób wpaść w to miejsce i nie mieć poczucia, że cała dusza i serce jego właściciela spogląda na widza z każdego zakamarka tych godziwych przestrzeni. Poczuć się tu można trochę jak w domu, z drugiej strony jak w miejscu magicznym, a przede wszystkim jak w nowoczesnym, przytulnym, pogodnym teatrze. Tym razem Emilian Kamiński zaproponował widzom spektakl swojego autorstwa i zaprosił nas nie gdzie indziej jak do SPA, miejsca wymarzonego odpoczynku…

Tymczasem w SPA wszyscy się trudzą, kręcą i figlują… W SPA pracują niesamowite charaktery. Jest oczywiście Kierownik hotelu (bawiący do łez Piotr Ligienza) i jest zakopiański Góral (doskonały Piotr Skarga). Są wreszcie wyjątkowi goście: małżeństwa, kochankowie obecni i niedoszli. Jak na farsę przystało nie brakuje humorystycznych i zaskakujących zwrotów akcji. Doskonali aktorzy (wyśmienicie obsadzeni) wnoszą do spektaklu dużo prywatności co może być dla widza bardzo ciekawe.

Nie lubię farsy, napiszę to szczerze, ale… są takie spektakle, które zmieniają nasze spojrzenie na formę. Przerysowanie, podniesiony głos, okrągłe gesty, wyrazista mimika zawsze mnie zrażały. Jest jednak coś rozbrajającego wszystkie moje uprzedzenia w tym spektaklu. Jakieś bariery po prostu znikają po wpływem przeogromnego i zaraźliwego poczucia emiliańskiego humoru. Zresztą nie sposób przestać się śmiać, kiedy publiczność tak żywo reaguje.

Reakcja widowni najlepiej oddaje ocenę tego spektaklu. Nigdy nie możemy spodziewać się tego w jakim towarzystwie przyjdzie nam oglądać wybrany spektakl i choć odwiedziłam teatr z przyjaciółką, miałam wrażenie jakbym siedziała w całym gronie bliskich mi osób. Spektakl niezwykle integruje, daje niezły zastrzyk pozytywnej energii i rzeczywiście po sztuce „wszystko staje się inne niż dotąd”. Świat zaczyna być kolorowy, rzeczywistość jakoś taka mniej przerażająca, a problemy dnia codziennego już nie tak przytłaczające. Warto odwiedzić Kamienicę z uwagi na ten spektakl, z uwagi na osobowość Emiliana Kamińskiego, której nie sposób się oprzeć i jeszcze po to by uczynić swój świat trochę weselszym.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s