Już 7-go stycznia w Teatrze Telewizji „List z tamtego świata”!

dnia

Dobrze jest zacząć nowy rok z dobrym planem oglądania spektakli teatralnych. Jako pierwszy na liście może być „List z tamtego świata” Kornela Makuszyńskiego w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. Będzie można zobaczyć go już 7-go stycznia w Teatrze Telewizji. „To historia o rodzinie i o tym, co perspektywa odziedziczenia dużych pieniędzy robi z ludźmi – mówi reżyserka.”

Dla jednych prosta, dla innych skomplikowana to historia. „List z tamtego świata” Kornela Makuszyńskiego opowiada o pewnym tajemniczym liście i równie tajemniczym spadku. Gdy list nadejdzie zjedzie się  z różnych stron świata już nietajemnicza rodzina z nietajemniczą nadzieją dochrapania się (odziedziczenia) milionów. Jakie to wzbudzi emocje, wywoła zachowania, o czym nam powie, będziemy mieli okazje dowiedzieć oglądając spektakl w poniedziałkowy wieczór (o godzinie 21:00) w TVP1.

Jak mówi reżyserka Anna Wieczur-Bluszcz w rozmowie z PAP: „ Pomyślałam sobie, że to temat przede wszystkim bardzo aktualny, a co za tym idzie atrakcyjny. Pokazujący, co robi z nami perspektywa odziedziczenia dużych pieniędzy. Druga rzecz, która dla mnie też jest szalenie ważna to świat, który widzimy na kartach powieści Kornela Makuszyńskiego. Już tak inny od naszego, z pięknym, okrągłym, uroczym, delikatnym językiem, w odróżnieniu od tego, jakim posługujemy się dzisiaj – zaznaczyła.

Przypomniała, że utwór powstał w 1936 r. – Warto więc także wspomnieć o niezwykle uwodzącej plastyce i estetyce tego świata. Być może widzowie będą mieli okazję odnaleźć siebie w naszych bohaterach i pomyśleć, zastanowić się, a może także złapać trochę dystansu i uśmiechnąć do tego, jaki sami mają stosunek do pieniędzy i do najbliższych. Myślę, że data tej premiery jest bardzo dobra, bo będziemy właśnie na początku nowego roku i być może weryfikowania, podsumowania tego, co się ostatnio zdarzyło w naszym życiu. I być może ten spektakl pozwoli się z jednej strony uśmiechnąć, a z drugiej przyjrzeć samym sobie – powiedziała reżyserka.”

Uchylając rąbka tajemnicy można dodać, że zapowiada się interesująco, wzruszająco, dowcipnie i ciekawie…

Foto: media press.tv

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s